Top Ad 728x90

4 Ocak 2016 Pazartesi

, , , ,

Domates Alamıyorsanız Ketçap Yiyin


gündemdeki konu şu türkiye rusya arasındaki kriz bu kriz neden oldu türkiye hava sahasına giren rus uçakları türk jetleri tarafından vurulmuştu şöyle sosyal medyada paylaşılanlara bakıyorumda sanki türkiyede değilimde rusyadayım ya ne kadar çok vatan haini varmış gerçekten şaşırtıcı iş yerinde bile neden vurdu keşke vurmasaydı diye duyuyorum ya arkadaşım canım benim daha önce türk hava sahasını işgal eden uçaklara sesi çıkmadı türkiyenin siz o zamanda dediniz ki türkiye korkuyor uçaklara karşılık veremiyor diyen sizlerdiniz bugün ne çabuk geri dönüş yaptınız ?

artık türkiye bana göre çok gelişmekte hem maddi hemde manevi olarak kendini toparlamaya çalışıyor osmanlı ruhunun döndüğüne döneceğine inanıyorum türkiye üzerine hem dışardan hemde içerden türk gibi gözüken bir çok kişi oyun oynamakta ve bu oyunu daha yeni yeni görebilmekteyiz en azından kamoyu artık bilinçleniyor gibime gelmekte gel gelelim putin türkiyeye ambargo koydu ve türkiyeden mal alış verişini kesi koçum sen kimsinde türkiyeye artislik yapıyorsun :) şu an rusyada domatesin tanesi 6 lira olmuş bulunmakta valla ben bu duruma çok ama çok sevindim inşallah daha beter olurlar yada putin denilen dikdatörü başlarından indirirler.


bakın putin amcamızdan size bir mesaj getirdim domates alamıyorsanız ketçap yiyin :) türkiyedeki rus kardeşlerime sesleniyorum domates alırken bir daha düşün ve ben hangi ülkede yaşıyorum diye düşün şöyle bir laf vardır insan yediği kaba .... diye sen anladın sende akıllı uslu ol yoksa rusya gibi sende domates yerine ketçap yersin :)

2 yorum:

  1. Domatesi bile yetiştiremeyen şu Rusların, yemeğin salçalısı deyimini bilmemeleri ve menemensiz bir hayatları olması çok acı. Ona yaşamak mı derim ben. Putin ile Rusya nereye gider bilinmez ama domates ucuzlar ise menemene daha çok dayanırız. :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. biz türküz yıllarca göç yaşadık kanımızda olsun genetiğimizde olsun her şartta yaşarız bizler :) rusyada sovyetlerden kalma şeyleriyle övüne dursun eninde sonunda türkiyeden özür dileyecek bana göre :)

      Sil

Top Ad 728x90