Top Ad 728x90

26 Şubat 2016 Cuma

, , ,

Blogger Site İçi Aramada Sadece Konu Başlıkları Gözüksün


merhaba arkadaşlar şimdi bu anlatacağım eklenti ne işe yarayacak biraz ondan bahsetmek istiyorum bu eklenti diyelimki ziyaretçi blogunuzda arama yaptı sadece yazı başlıklarını görmesini sağlayacak neden böyle bişey yapmak isteyelimki dersek arama olan sayfa hızlı açılmasını sağlayacağız  ve gelen ziyaretçiler başlıklar dikkatini çekerek konulara daha rahat şekilde ulaşmasını sağlayacaktır. ayrıca konularınızın üzerinde yada altında bulunan herhangi bir etikete tıkladığında yine aynı şekilde o etikete ait tüm konuların sadece başlıklarını gösterecektir. eklenti kurulumu çok basit aşağıda anlatacaklarımı adım adım uygularsanız sıkıntı yaşamazsınız eğer eklenti çalışmaz ise yorum bölümüne sıkıntınızı sorununuzu yazarsanız size yardımcı olmaya çalışacağım.

öncelikle yapacağınız bu işlemi yapmadan önce sitenizin yedeğini almanızı rica edeceğim. olduki bişeyleri yapamadınız beceremediniz :) sorumluluk kabul etmiyorum sonra bana küfür etmeyin.yedeklemeyi bilmiyorsanız aşağıdaki link size yardımcı olacaktır.

Blogger Şablon Tema Yedekleme Nasıl Yapılır ?


öncelikle temanızın düzenleme bölümüne gelin daha sonra ctrl + f tuşuna basarak şu kodu arayın

<b:include data='post' name='post'/>

şimdi bu yukarıdaki kodu buldunuz diyelim yada bulamadınız aramada include data olarak aratın ve yukarıdaki koda benzer yere gelene kadar enter ile devam edin kodu bulduktan sonra silin ve yerine aşağıdaki vereceğim kodu ekleyin.

<b:if cond='data:blog.homepageUrl
!= data:blog.url'>

<b:if cond='data:blog.pageType != "item"'>

<h3 class='post-title'><a expr:href='data:post.url'><data:post.title/></a></h3>

<b:else/>

<b:include data='post' name='post'/>

</b:if>

<b:else/>

<b:include data='post' name='post'/>

</b:if>

ekledikten sonra şablonunuzu kaydetmeyi unutmayın. daha sonra blogunuzu görüntüleyin ve blog sayfanızda arama yapın bakalım yaptığımız eklenti doğru olmuşmu :) eğer olmadıysa yorum yapın sorunlarınızı çözelim arkadaşlar.

0 yorum:

Yorum Gönder

Top Ad 728x90