Top Ad 728x90

26 Şubat 2016 Cuma

, , , , , , ,

Şehirlerde Yeşil Alan Kalmadı


Sözlerime isyan ederekmi başlasam küfür ederekmi başlasam anlamadım çok bunaldım çok ankarada yaşıyorum şöyle sabahları işe giderken bakıyorum etrafa her yer bina taş duvar asfalt bıktım ulan bıktım bina taş duvar görmekten bıktım artık neden hiç yeşil alan kalmadı neden aynı hatalar devam ederek gidiyor paranız pulunuz yerin dibine girsin bina yapıyorsunuz dip dibe balkondan balkona atlayacağız nerdeyse bari artık balkon bari yapmayın yazın balkonda oturan kaç kişi allah aşkına balkonda otursan osursan karşı balkondan duyulacak nerdeyse kentleşme çok kötü gidiyor 10 yıl 20 yıl sonra diyeceksiniz ki keşke şöyle yapsaydık ama nerde sizde o beyin.

arkadaşım biraz ağaç dikin ya diktiğiniz ağaçlar bir insan boyunda bile değil şöyle haftasonları oturacak çayır çimen bırakmadınız yahu çolukla çocukla parka gidiyoruz uyduruk iki tane oyuncak bi salıncak bi kaydırak belediyeler napıyorsunuz siz ? bir aylığına bana yetki verin ben park yapayım size maliyeti nedir bir parkın ya çim ağaç çok mu pahalı yada yokmu yada ne bilim gerekçeniz nedir ya ?

önceden gölbaşına falan pikniğe giderdim şimdi oralardada inşaat başladı artık nereye gideceğiz kim bilir hiç düşünen yok şöyle uzun uzun ağaçlar büyük park bahçeleri güzel oyun parkları yapmayın hep yatırım amaçlı binalar dikin heryer beton olsun anasını satım belediyelere sesleniyorum parkları biraz daha büyük yapın ankaradaki parklarda hep küçük ağaç var ve şu çam ağacından vaz geçin ne gölgesi var ne altında oturulur bi işe yaramaz parklarda çocuklar için daha çok seçenek olsun eskiden biz sokaklarda oynardık araba gelmezdi sokaktan 2 saate bir araba geçerdi şimdiki çocukları dışarıya özendirin bilgisayarın başında mumya oldular zombi gibiler sosyallik sıfır sonra neden katil oluyorlar sonra neden sapık oluyorlar.

benim diyeceklerim bunlar....

6 yorum:

 1. Şehirler hayli yoruyor artık insanı. Beton, asfalt ve kaldırım taşları derken ayağımız toprağa o kadar uzak ki. Bir bahar yağmuru ile o eskiden aldığımız toprak kokusunu özlüyor insan. Yeşile hasret, toprakta oynamamaış, sokakda gazoz kapağı uğruna uğraşılar vermemiş, sadece tabletindeki oyunlar kadar dünyası olan çocuklar var şimdi, çok yazık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sonra insanlar neden bunalımda neden suç oranları arttı artmasında ne yapsın güzel yorumunuz için teşekkür ederim sağolun.

   Sil
 2. Nerdeyse artık moloz yığınları içerisinde yaşıyoruz STK'ların biraz daha bu konuda duyarlı olması gerekiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nerde o günler herkes mütayit oluyor bizim memlekette

   Sil
 3. Ne çevre kaldı ne yeşil. Kalanlarda her geçen gün eriyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen öyle sonra çok pişman olunacak ama iş işten geçmiş olacak.

   Sil

Top Ad 728x90