Top Ad 728x90

1 Nisan 2016 Cuma

, , , , , ,

Adwords İle İlk Sayfa

Adwords İle İlk Sayfa
Adwords İle İlk Sayfa

Genel anlamda insanların arama yaptıktan sonra arama sonuçlarının tam üzerinde çıkan reklamlar daha fazla tıklanma sayısına sahiptir. Herhangi bir sayfanın ortasında kenarından veya köşesinden bir yerden çıkan reklamlara oranla daha başarılı bir reklam sistemi oluşturan Adwords arama motoruna yazılan kelimeye göre sizin oluşturduğunuz reklam etiketleriyle çakıştığı anda reklamınızın ana sayfada internet kullanıcılarına görülmesini sağlar.  Bu anlamla Google şirketi müşterilerine Adwords destek ekibiyle gereken her türlü reklam anlaşması konusunda bilgileri verir, görüşür ve çalışma standartlarını anlatırlar. Adwords reklamınızın diğer reklamlarla yarıştığını sayı ve tıklanma bakımından da bir rekabet içerisinde olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

Reklamınızın İlk Sayfaya Çıkması İçin Yapılması Gerekenler

Adwords de reklamın ilk sayfaya çıkması için ilk sayfa reklamı teklifi vermeniz gerekmektedir. İlk sayfanın teklifinin tahmini, Google reklamınızın ilk sayfada gösterilmesi için ödemeniz gereken tıklanma başına paranın tahmini demektir.  Bu tahmin yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Öncelikle seçilen anahtar kelimelerinin kalite tahmini yapılmalıdır. Bu kalite puanı diğer reklam verenlerin rekabetini asıl dayanak noktası olarak alır. Önemli olan teklifi yüksek tutmak ve kalite puanını arttırmak için önerilenleri yapmaktır.

Reklamınızın İlk Sayfada Görülmemesinin Nedenleri Nelerdir?

- Anahtar kelimeleriniz ve seçtiğiniz etiketler yeni bir yarışma ortamı yaratmış olabilir.
- Belirlediğiniz anahtar kelimeleri kullanıcıların aradığı kelimelerle uyuşmaması durumu olabilir.
- Bütçenizin tükenmesi durumunda ise reklamlarınız yayınlanmaz.

1 yorum:

  1. Seo çalışmalarında zorlanan kişiler için kullanılması uygundur. Özellikle internet üzerinden ticaret yapan ya da hizmet sunan firmalar için altın değerindedir.

    YanıtlaSil

Top Ad 728x90